MEDYA

Türkiye Seramik Federasyonu Kayseri SanayiOdası(KAYSO) Ziyareti

Türkiye Seramik Federasyonu Kayseri SanayiOdası(KAYSO) Ziyareti

Türkiye Seramik Federasyonu Genel Sekreteri Germiyan SAATÇİOĞLU ve Seramik Sağlık Gereçleri Üreticileri Derneği Başkanı Kürşat Noyan ÖZKAYA, 30 Temmuz 2013 tarihinde Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa BOYDAK'ı makamında ziyaret etti.

Seramik sektörünün ihracatta Türkiye'nin göğsünü kabartan sektörlerden bir tanesi olduğunu açıklayan KAYSO Başkanı Mustafa BOYDAK, “Bildiğiniz gibi seramiğin vitrifiyeden yer kaplamaya kadar birçok alanı var. Kayserimizden Turkuaz Seramik’ten Sayın Abidin Özkaya'nın da orada sektörü temsilen bulunması çok anlamlı. Türkiye'nin seramikte dünyadaki dört ihracatçıdan birisi olması çok önemli. Vitrifiye sektöründe ise, ülkemizin Avrupa'nın bir numaralı üreticisi olması gerçekten gurur verici bir konu” dedi.

Kayseri'de Turkuaz Grubu ile seramik sektöründe bir farkındalık oluşturduklarını ifade eden Başkan BOYDAK, “Aslında geçmişte de seramik sektöründe faaliyet gösteren firmalarımız vardı ama Turkuaz'ın bu sektöre girmesi ile hem cirolar anlamlı bir şekilde yukarı doğru arttı, hem de Kayseri'nin ihracatında önemli bir yere sahip olmaya başladı. Arkadaşlarımıza bu faaliyetlerinde üstün başarılar diliyorum. Turkuaz markamızla da gurur duyuyorum” diye konuştu.

Türkiye Seramik Federasyonu Genel Sekreteri Germiyan Saatçioğlu ise, Sanayi Odası Başkanı Mustafa BOYDAK'ı seramik sektöründeki güncel bilgiler hakkında bilgi vermek ve kendilerine hayırlı olsun dileklerini iletmek üzere bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek, Kayseri'de olmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.