MEDYA

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İngiltere’nin Başkenti Londra’daki Türk Ticaret Merkezi’ni Hizmete Açtı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İngiltere’nin Başkenti Londra’daki Türk Ticaret Merkezi’ni Hizmete Açtı

Türk Ticaret Merkezi'nin açılış törenine Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan , Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak,Türkiye Seramik Federasyonu Başkanı Erdem Çenesiz, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ve çok sayıda iş dünyası temsilcisi katıldı.

Açılışta Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 13 firmaya ev sahipliği yapan Türk Ticaret Merkezi’nde hizmet veren seramik, inşaat, yapı, mimari ve tasarım sektörlerindeki firmaların ürünlerini inceleyerek, bilgi aldı.

İngiltere’de uluslararası ölçekte iş yapan şirketlerin ofislerinin yer aldığı Clerkenwell semtinde bulunan TTM, beş katlı bir binada toplam 960 metrekarelik alanda hizmet veriyor.

TTM Londra’da ofis açan üye firmalarımız  ÇANAKCILAR Seramik San. ve Tic. AŞ., SERANİT Granit Seramik San. ve Tic. AŞ. ve KALESERAMİK Çanakkale Kalebodur Seramik San. AŞ. dir.

Diğer katılımcı firmalar ise; TEMMER Mermer Mad. İnş. San. Tic. ve Tic. AŞ., SEMA TOPALOGLU Mimarlık Tasarım San. ve Tic. AŞ., YAPIARTI İnşaat ve Taahhüt San. Tic. AŞ.,  MAVİ PENCERE Güzel Sanatlar Tas. Yap. San. ve Tic. Ltd. Şti., AKÇALI Boya ve Kimya San. Tic. AŞ., IONIC STONE MADEN San. ve Tic. Ltd. Şti., İZNİK ÇİNİ ve Seramikleri San. Ltd. Şti., BKI, SİLKAR Madencilik San. Tic. AŞ. ve DİEM Mühendislik Mimarlık İnş. Taah. San. ve Tic. Aş. dir.


Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İngiltere’nin Başkenti Londra’daki Türk Ticaret Merkezi’ni Hizmete Açtı tranprarent