MEDYA

SERKAP 2018 CET Kongresi'ndeydi

SERKAP 2018 CET Kongresi'ndeydi

SERKAP Derneğimiz olarak üyesi bulunduğumuz CET Avrupa Seramik Karo Üreticileri Federasyonu tarafından tertiplenmiş olan 2018 CET Kongresi, CET Executive Committee toplantısı ve CET Genel Kurul Toplantısı Polonya’nın Krakow şehrinde 14-16 Haziran 2018 tarihleri arasında yapıldı. Türkiye seramik sanayi adına Genel Sekreterimiz Sn. Germiyan Saatçioğlu’nun katıldığı bu etkinliklerde SERKAP Derneğimiz temsil edildi.

İtalyan, İngiliz, Belçikalı, Fransız, İspanyol, Alman ve Polonya’lı seramik karo üreticilerinin üst düzeyde katıldıkları bu toplantılarda seramik sektöründeki gelişmeler, AB mevzuatında sektörü ilgilendiren konular, istatistikler, uluslararası ticaret ve ticarette karşılaşılan tarife içi ve tarife dışı engeller, seramik sanayiinde çevre ve sağlık konuları, İklim ve enerji konularındaki gelişmeler ve mali durum görüşüldü. Toplantıya katılan delegeler ülkelerindeki genel ekonomik durumları ve seramik sanayiinin durumunu paylaştılar.

Krakow’un turistik yerlerini ziyaret ve 135 metre derinlikteki tuz madeni gezisi ile etkinlik sona ererek delegeler ülkelerine döndüler.


SERKAP 2018 CET Kongresi'ndeydi tranprarent SERKAP 2018 CET Kongresi'ndeydi tranprarent SERKAP 2018 CET Kongresi'ndeydi tranprarent SERKAP 2018 CET Kongresi'ndeydi tranprarent SERKAP 2018 CET Kongresi'ndeydi tranprarent SERKAP 2018 CET Kongresi'ndeydi tranprarent SERKAP 2018 CET Kongresi'ndeydi tranprarent SERKAP 2018 CET Kongresi'ndeydi tranprarent