MEDYA

Seramik ve Çimento Sektörünün Gözü Afrika’da, ikinci adım NİJERYA!

Seramik ve Çimento Sektörünün Gözü Afrika’da, ikinci adım NİJERYA!

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından, 14-18 Ocak 2019 tarihlerinde,  14 firmamızın katılımı ile Gana ve Nijerya’ya ilk defa bir Sektörel Ticaret Heyeti düzenlendi. 

Ülkemizin ihracatının arttırılması hedefleri doğrultusunda, geniş Afrika pazarı, ihracatçılarımız için potansiyel vaad etmeye devam ediyor.

17 Ocak 2019 Perşembe günü başlayan Nijerya ziyaretinde, ülkenin en büyük şehri Lagos’ta düzenlenen ikili iş görüşmelerine, yine inşaat sektöründen belli başlı firmaları katıldı. Bunun yanı sıra yatırım yapmak isteyen ve inşaat sektöründe yerini almak isteyen toplamda 32 yerel firma ile görüşmeler yapıldı. 

Abuja Ticaret Müşavirimiz Sayın Onur AKGÜL’ün de katıldığı Nijerya programında, katılımcı firmalarımız, bu tarz heyetler ile, ülkemize uzak olan coğrafyalara daha kolay yakınlaşabildikleri konusunda birleştiler. 

İhracatımızın artırılmasının birinci öncelik olduğu günümüz ekonomisinde, B2B görüşmelerinde kurulan ilişkiler, ileride geliştirilecek görüşmeler için bir zemin hazırlamakta ve bu geniş pazarlar, kaliteli Türk ürünleri ile tanışmaktadır.

Söz konusu heyete katılan firmalarımızın görüş ve talepleri doğrultusunda, bu yıl içinde Afrika’da farklı ülkelere benzer heyetler düzenlenmeye devam edilecektir. Özellikle Sahraaltı Afrika pazarı, tüm sektörlerde olduğu gibi, seramik ve çimento sektöründe de ihracatçılarımız için önemli hedef pazarlardan biri olmaya devam etmektedir.

Heyete katılan firmalarımız:

1

AYTAŞ ALÇI ENERJİ MADEN VE İNŞAAT SAN. TİC. A.Ş.

2

BİEN YAPI ÜRÜNLERİ SANAYİ TURİZM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

3

ÇANAKÇILAR SERAMİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

4

ECE BANYO GEREÇLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. 

5

ELEKS DIŞ TİCARET A.Ş.

6

ESKİŞEHİR SERAMİK İML.İNŞ.TAAH. İNŞ. MALZ.MAD.İTH.İHR.SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ

7

GRANİSER İÇ VE DIŞ TİCARET A.Ş. 

8

KALEKİM KİMYEVİ MAD. SAN. TİC. A.Ş.

9

MEDCEM GLOBAL PAZARLAMA A.Ş. 

10

PİGMENCEM ÇİMENTO İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

11

SERAPOOL PORSELEN SAN. TİC. A.Ş.

12

SESACEM GLOBAL DIŞ TİCARET LTD ŞTİ

13

VİTRA KARO SAN. VE TİC. A.Ş.

14

YURTBAY SERAMİK SAN. VE TİC. A.Ş.

 


Seramik ve Çimento Sektörünün Gözü Afrika’da, ikinci adım NİJERYA! tranprarent Seramik ve Çimento Sektörünün Gözü Afrika’da, ikinci adım NİJERYA! tranprarent Seramik ve Çimento Sektörünün Gözü Afrika’da, ikinci adım NİJERYA! tranprarent