MEDYA

Profesyoneller 26. kez UNICERA Dedi

Profesyoneller 26. kez UNICERA Dedi

Profesyoneller 26. kez UNICERA Dedi

Tüyap tarafından Türkiye Seramik Federasyonu (TSF) ve Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği (TİMDER) işbirliği ile organize edilen, sektöründe dünyanın en büyük ikinci uluslararası fuarı olan UNICERA 2014, seramik banyo ve mutfak sektörünün önde gelen oyuncularını 26. kez Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde bir araya getirdi. 
Seramik, banyo mutfak sektörünün buluşma platformu, Avrupa ve Orta Doğu’nun en önemli ticaret köprüsü olan fuar 17 ülkeden 330 firmayı 10 salon, 86.000 m2 kapalı sergileme alanında ağırladı. Bulgaristan, Gürcistan, İran, Irak, Makedonya, Mısır, Rusya, Bosna Hersek, Sırbistan, Suriye, Ukrayna, Ürdün, Yunanistan, İsrail ve Arnavutluk’tan gelen alım heyetlerinin yanı sıra, bireysel katılımlarla birlikte 90 ülkeden 5.396’sı yabancı, 80 ilden 61.833’ü yerli olmak üzere toplam 67.229 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. 
Tasarım, inovasyon ve fonksiyonelliği buluşturan UNICERA 26. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı ikili iş ilişkilerinin geliştirildiği uluslararası bir ticaret platformu olarak 5 gün boyunca yüksek katılımcı ve ziyaretçi oranıyla başarısını bir kez daha zirveye taşıdı.
UNICERA Etkinliklerin Adresi Oldu

UNICERA, tasarım yarışması ödül töreninden sergiye, panelden atölye çalışmasına kadar fuar süresince renkli çalışmalara imza attı. 
Seramik kaplama malzemeleri ve seramik sağlık gereçleri olarak iki farklı kategoride düzenlenen Seramik Tasarım Yarışması’nın ödülleri UNICERA 2014’ün açılış töreninde sahiplerini buldu. Düzenlenen törende yarışmacılar ödüllerini dünyaca ünlü mimar ve tasarımcı; Alev Ebuzziya Siesbye, Defne Koz, Tapani Hyvonem, Arni Aromaa, Can Yalman, Erdem Akan, Olaf Barski, Ömer Faruk Yakupoğlu, Tolga Berkay, Bahadır Kayan,Özkan Aydın ve Ali Özinönü’nün elinden aldı. Ödül almaya hak kazanan projeler, fuar boyunca fuaye alanında sergilendi.
Moderatörlüğünü İç Mimar Emre Özgüder’in yaptığı, “Tasarım - Üretim İlişkisi” paneli mimarlık, iç mimarlık, endüstriyel tasarım ve seramik bölümü öğrencilerini sektör profesyonelleriyle Tüyap Marmara Salonu’nda bir araya getirdi. Yiğit Özer (Tasarımcı), Tamer Nakışçı (Tasarımcı), Bahadır Kayan (Çanakkale Seramik Satış Başkan Yardımcısı), Arzu Uludağ Elazığ (Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Pazarlama Müdürü), Celal Üstündağ (NG Kütahya Seramik Genel Müdür Yardımcısı), Ece Ceylan Baba (Mimar-Seranit Yapı İcra Kurulu Üyesi)’nin konuşmacı olarak yer aldığı panelde üretim teknikleri ve piyasa değerleri üzerine duruldu. Üretici ve tasarımcıları bir araya getiren etkinlikte kamusal alanlarda kullanılan detaylar, toplu konut projeleri, insanların yaşam biçimi ve dijitalleşme konularına yer verildi. Öğrenciler seramik konusunda merak edilenleri panelistlere sorma şansı buldu.
Yıldız İbram koordinatörlüğünde Yıldız Seramik Atölyesi tarafından el yapımı duvar seramik uygulamalarına yönelik düzenlenen özel atölye çalışması, katılımcı ve ziyaretçilere farklı bir deneyim sundu. Desen, kalıp, sırlama, boyama ve fırınlama aşamalarının yapıldığı etkinlikte katılımcılar eğlenirken öğrenme şansı buldu.
Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü öğrencilerinin düzenlediği yer ve duvar karo tasarımlarından oluşan sergi fuar süresince katılımcı ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.
Uluslararası sektörel yayınlarında buluşma noktası olan UNICERA, Mario Sobrino, David Keuning, Elles Middeljans, Paola Giacomini ve Marco Calliari gibi editörleri ağırladı.


Profesyoneller 26. kez UNICERA Dedi tranprarent Profesyoneller 26. kez UNICERA Dedi tranprarent Profesyoneller 26. kez UNICERA Dedi tranprarent Profesyoneller 26. kez UNICERA Dedi tranprarent Profesyoneller 26. kez UNICERA Dedi tranprarent Profesyoneller 26. kez UNICERA Dedi tranprarent Profesyoneller 26. kez UNICERA Dedi tranprarent Profesyoneller 26. kez UNICERA Dedi tranprarent