MEDYA

İngiliz Seramik Konfederasyonu tarafından Chester da düzenlenen 64. PRE Kongre’sinde Türkiye Refrakter Sanayi Sunumu yapıldı.

İngiliz Seramik Konfederasyonu tarafından Chester da düzenlenen 64. PRE Kongre’sinde Türkiye Refrakter Sanayi Sunumu yapıldı.

İngiliz Seramik Konfederasyonu tarafından Chester da düzenlenen 64. PRE Kongre’sinde Türkiye Refrakter Sanayi Sunumu yapıldı. 64. PRE Kongresi, İngiltere'nin Chester kentinde gerçekleşti ve 14 Avrupa ülkesinden yaklaşık 70 delegenin katıldığı Kongreye, BCC, İngiliz Seramik Konfederasyonu ev sahipliği yaptı. 

SEREF Teknik Seramik ve Refrakter Üreticileri Derneği’nin üyesi olduğu PRE (European Refractories Producers Federation), Avrupa Refrakter Üreticileri Federasyonu’nun 7 – 9 Haziran 2017 tarihinde İngiltere’nin Chester şehrinde düzenlemiş olduğu 2017 PRE Kongresi’ne SEREF derneğimizi temsilen Sn. Germiyan Saatçioğlu katılarak Türkiye ile ilgili bir sunum yapmıştır. 

PRE Ekonomik Komitesi ve Genel Kurul sırasında, PRE üyeleri, 2016 refrakter istatistikleri ve başlıca ithalat-ihracat eğilimleri ile pazara giriş ve AB’de dış ticarette korunma önlemleri hakkındaki güncellemeler de dahil olmak üzere şu anda Avrupa'da tartışılan, ETS, Emisyon Ticareti Programının geleceği ve Kanserojen ve Mutajen Direktifinin revizyonu hakkında bilgilendirildiler. 

Ekonomik Komite'de hammadde konulu bir panel tartışması yapıldı ve dört dış konuşmacı yenilik, pazar eğilimleri ve Çin etkisi üzerine sunum yaptılar. Liberty Specialty Steel CEO'su Jon Bolton, Genel Kurul'u, Çelik endüstrisinin durumu hakkında bilgilendirdi. 

Gelecek yıl yapılacak olan PRE Kongresi, 6-8 Haziran 2018'de Paris, Fransa'da gerçekleşecek ve SNIFPR (Syndicat National des Industries Françaises de Produits Réfractaires - Ulusal Refrakter Industries Birliği Ulusal Birliği) tarafından hazırlanacak. (MVV)