MEDYA

İHRACAT DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA KATILDIK

İHRACAT DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA KATILDIK
Çimento ve Toprak Ürünleri Sektörlerine ilişkin 2018 yılı ihracatının değerlendirilmesi ve sektörün 2019 yılı beklentilerinin görüşülmesi amacıyla, 13 Şubat 2019 tarihinde Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürü Başkanlığında bir toplantı gerçekleştirilmiştir. 

Bu toplantıya; Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçılar Birliği ve Türkiye Seramik Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Erdem ÇENESİZ ve Genel Sekreterimiz Germiyan Saatçioğlu katıldı.
Sayın ÇENESİZ, Türkiye'nin Seramik Sağlık Gereçleri üretiminde Avrupa'da 1. Seramik Kaplama Malzemeleri üretiminde Avrupa'da 3. ve Seramik Kaplama Malzemeleri ve Sağlık Gereçleri ihracatında Dünya'da 5. olduğumuzu belirtmiş. Sektörümüzün başta gelen sorunlarının, Doğalgaz Maliyetleri, Hatalı Meslek Hastalığı Teşhis Sistemi, İhracat Finansmanı, Hammadde Arzında ve Üretiminde Yerliliğe Yönelik Riskler, Dış Ticarette Korunma Önlemleri, İhracat Desteklerinde İyileştirme, İhracatta Karşılaşılan Gümrük Vergileri Sorunları, İhracatın Teşvik Edilmesi ve Lojistik sorunları olduğunu belirtmiştir. 

 


İHRACAT DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA KATILDIK tranprarent