MEDYA

AB’NİN SERAMİK KARO İTHALATINA YÖNELİK TİCARET POLİTİKASI ÖNLEMLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI 24.08.2021

AB’NİN SERAMİK KARO İTHALATINA YÖNELİK TİCARET POLİTİKASI ÖNLEMLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI 24.08.2021

AB komisyonunun anti-damping soruşturmasına Türkiye’yi de dahil etmesi riski kapsamında; 24.08.2021 tarihinde Türkiye Seramik Federasyonu ve Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı düzenlenmiştir.

Toplantıya Ticaret Bakanlığı’ndan İthalat Genel Müdürü Sn. Ahmet Erkan Çetinkayış, İthalat Genel Müdür Yardımcısı Sn. Filiz Köseyener, İthalat Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sn. Burak Güreşci, İhracat Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sn. Murat Ertekin, İhracat Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sn. Yasemin Özak Coşkun, İhracat Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sn. Gülay Tanrıyapısı ile birlikte TSF-ÇCSİB Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Erdem Çenesiz, SERKAP Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Z. İlter Yurtbay, TSF Genel Sekreteri Sn. Mehmet Mercan, OAİB Genel Sekreteri Sn. Özkan Aydın ve karo üreticisi firma temsilcileri katılım sağlamıştır. 

Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Erdem Çenesiz ’in açılış konuşması ile başlayan programda, Sn. Mehmet Mercan’ın soruşturma ihtimalinin kronolojisini katılımcılarla paylaşmasının ardından, Sn. Yasemin Özak Coşkun tarafından “Anti-Damping Önlemi Soruşturmaları- Seramik Karo” sunumuyla katılımcılara süreç ve dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında detaylı bilgilendirme yapılmıştır. Ardından Sn. Filiz Köseyener katılımcılara sürecin teknik detayları hakkında bilgi vermiş ve sektör temsilcilerinin soruları alınarak değerlendirmelerde bulunulmuştur.


AB’NİN SERAMİK KARO İTHALATINA YÖNELİK TİCARET POLİTİKASI ÖNLEMLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI 24.08.2021 tranprarent