MEDYA

20’NİN ÜZERİNDE TÜRK SERAMİK FİRMASI YENİ ÜRÜNLERİYLE CERSAIE 2019 FUARI’NA KATILDI

20’NİN ÜZERİNDE TÜRK SERAMİK FİRMASI YENİ ÜRÜNLERİYLE CERSAIE 2019 FUARI’NA KATILDI

Seramik sektörünün en büyük fuarlarından biri olan Cersaie Fuarı’nın 37.’si, 23-27 Eylül 2019 tarihlerinde İtalya’nın Bolonya şehrinde gerçekleşti. Yaklaşık 1.000 firmaya ev sahipliği yapan fuara Türkiye’den 20’nin üzerinde seramik firması katıldı. 

Turkishceramics tarafından gerçekleştirilen tanıtım çalışmaları kapsamında bu yıl şehir içinde 150 taksiye reklam verildi ve seramik sektörü ile ilgili dergilerin Cersaie sayılarında ilan yayınlandı. 

Fuar süresince, Türk seramik sektörünü temsilen ilgili kurumlarla görüşmeler gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, Genel Sekreter Özkan Aydın, Şube Müdürü Erinç Tarhan ve Türkiye Seramik Federasyonu Genel Sekreteri Germiyan Saatçioğlu ve Genel Sekreter Vekili Mehmet Mercan’ın katılımıyla İtalyan Seramik Derneği Direktörü Armando Cafiero ile yapılan toplantıda, karşılıklı işbirliği ve çalışma imkanları görüşüldü. Ayrıca, Milano Başkonsolosu Özgür Uludüz ve Ticaret Ataşesi Dr. Emre Orhan Öztelli ile beraber Türk firmalarının standları ziyaret edilerek sektördeki gelişmeler hakkında bilgi alındı.  

Türk firmaları açısından başarıyla geçen Cersaie 2019 Fuarı’nın ardından bir sonraki hedef Türk seramik sektörünün başarısını artırarak sektörü dünyada liderliğe taşımak. 


20’NİN ÜZERİNDE TÜRK SERAMİK FİRMASI YENİ ÜRÜNLERİYLE CERSAIE 2019 FUARI’NA KATILDI tranprarent 20’NİN ÜZERİNDE TÜRK SERAMİK FİRMASI YENİ ÜRÜNLERİYLE CERSAIE 2019 FUARI’NA KATILDI tranprarent