MEDYA

19. European Parliament Ceramics Forum (EPCF) Bürüksel’de yapıldı.

19. European Parliament Ceramics Forum (EPCF) Bürüksel’de yapıldı.

Her yıl Brüksel’de Aralık ayında yapılmakta olan European Parliament Ceramics Forum (EPCF) toplantısının 19. su bu yıl 4 Aralık 2018 tarihinde European Parliament, Room ASP 5E2 de yapıldı. Toplantıda Avrupa seramik sektörünün AB’ye katkılarının hatırlatıldı, sektörün bugünü ve geleceği görüşüldüğü, ve sıkıntıları açıklandı.

Toplantıda Cerame-Unie bir manifesto sunarak sektörün 2019-2024 durumu hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Avrupa Parlamentosu Milletvekili Inmaculada Rodriguez-Pinero tarafından açılan oturumda Research & Innovation, Climate ve Trade konularında Avrupa Komisyonu Komiserleri söz alarak sunum yaptılar. Cerame-Unie Başkanı Alain Delcourt Manifesto’yu sundu. EPCF toplantısı,  Networking Cocktail  ile devam etti. Brüksel toplantıları 5 Aralık 2018 tarihinde European Ceramic Days 2018 etkinlikleri ile devam etti.

Ülkemizi temsilen European Parliament Ceramics Forum toplantısına Türkiye Seramik Federasyonu Genel Sekreteri Sn. Germiyan Saatçioğlu,  Eczacıbaşı Holding ve Vitra şirketlerinden temsilciler katılım gösterdi.


19. European Parliament Ceramics Forum (EPCF) Bürüksel’de yapıldı. tranprarent 19. European Parliament Ceramics Forum (EPCF) Bürüksel’de yapıldı. tranprarent 19. European Parliament Ceramics Forum (EPCF) Bürüksel’de yapıldı. tranprarent 19. European Parliament Ceramics Forum (EPCF) Bürüksel’de yapıldı. tranprarent 19. European Parliament Ceramics Forum (EPCF) Bürüksel’de yapıldı. tranprarent